Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (26) összesen

Téma: robots.txt - Hogyan kell Wordpress oldalnál helyesen beállítani a robots.txt fájlt?

  1. #11
    Bölcs
    Csatlakozott
    12-05-01
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    986
    Begyűjtött 208 köszönetet
    161 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: robots.txt - Hogyan kell Wordpress oldalnál helyesen beállítani a robots.txt fájl

    Srácok, köszönöm az infókat.

    Mivel vannak merőben ellentétes vélemények is, ezért úgy gondoltam, hogy az egyik honlapunkon kiprobálom mindegyiket (az ellentéteseket is), kiváncsi leszek, hogy melyikre mit lép a Google.
    Ezzel kezdem:
    User-agent: *
    Disallow: /wp-admin/
    Allow: /wp-includes/js/
    Allow: /wp-includes/js/jquery/
    Disallow: /wp-includes/



  2. #12
    Új tag
    Csatlakozott
    13-09-24
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    23
    Begyűjtött 7 köszönetet
    7 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: robots.txt - Hogyan kell Wordpress oldalnál helyesen beállítani a robots.txt fájl

    Nekem ezzel elfogadta, de utánaolvasva, igazából az egész wp-includes tiltást kiveheted.



  3. #13
    Tag
    Csatlakozott
    15-02-03
    Hozzászólás
    72
    Begyűjtött 24 köszönetet
    23 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: robots.txt - Hogyan kell Wordpress oldalnál helyesen beállítani a robots.txt fájl

    Idézet djarni eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem kell foglalkozni a google ilyen hülyeségeivel (van amúgy sok más is..).
    Furcsa hozzáállás. Csak akkor ne csodálkozz, ha hátrább sorol a Google. Ez szerintem a reszponzív/mobil megjelenések ellenőrzését szolgálja.

    Ahogy előttem is írták, elég hozzá a googlebotnak engedélyezni js-t, css-t
    Kód:
    User-agent: Googlebot
    Allow: *.css
    Allow: *.js




  4. #14
    Bölcs djarni logója
    Csatlakozott
    08-05-08
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólás
    5.290
    Begyűjtött 597 köszönetet
    460 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: robots.txt - Hogyan kell Wordpress oldalnál helyesen beállítani a robots.txt fájl

    Idézet mfkzt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Furcsa hozzáállás. Csak akkor ne csodálkozz, ha hátrább sorol a Google. Ez szerintem a reszponzív/mobil megjelenések ellenőrzését szolgálja.

    Ahogy előttem is írták, elég hozzá a googlebotnak engedélyezni js-t, css-t
    Kód:
    User-agent: Googlebot
    Allow: *.css
    Allow: *.js
    khm.. Én csak az előre sorolás fogalmát ismerem

    Ahhoz, hogy reszponzív legyen egy oldal, nem kell indexelnie a js fájlokat.. Mi több, se a reszponzív megjelenéshez, se az előre soroláshoz nem szükséges semmilyen google eszközt használni.. SzG jól mondja egyébként..

    Üdv.



  5. #15
    'Say Hello To My Little Friend'
    Csatlakozott
    10-04-13
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.784
    Begyűjtött 863 köszönetet
    659 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: robots.txt - Hogyan kell Wordpress oldalnál helyesen beállítani a robots.txt fájl

    Idézet djarni eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A tiltás az indexelésre vonatkozik, ami teljesen logikus, hogy a wp mappákból ne indexeljen semmit, mert az nem vezet jóra..
    Ez nem igaz. A robots.txt a robot látogatására vonatkozik, nem az indexelésre. Ez két különböző dolog. Ha pedig nem tudja a robot meglátogatni a .js és .css fájlokat, akkor értelmezi majd (elméletileg) az oldalt, mintha ezek nem lennének (majd az indexbe is így kerül be, de a látogatása alkalmával is ezek nélkül látja majd az oldalt). Más kérdés, hogy a G ezt betartja-e.



  6. #16
    búgócsiga Akka logója
    Csatlakozott
    10-05-06
    Hozzászólás
    3.841
    Begyűjtött 1.442 köszönetet
    741 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: robots.txt - Hogyan kell Wordpress oldalnál helyesen beállítani a robots.txt fájl

    Idézet Emphus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Más kérdés, hogy a G ezt betartja-e.
    Eddig sem tartotta be, hiszen a pagespeed tester ezelőtt is simán beolvasta azokat a fájlokat is, amikről elvileg le volt tiltva.
    Ez most csak utólagos bohóckodás, aminek viszont meg kell felelni, mert ezek a Google játékszabályai.



  7. #17
    petron1
    Vendég

    Alapbeállítás re: robots.txt - Hogyan kell Wordpress oldalnál helyesen beállítani a robots.txt fájl

    Jó, ez a topik, ezen agyalok pár napja mióta én is megkaptam a figyelmeztetést. Joomla oldalon a cache mappámat tiltom, mert minek akarná lecachelni.
    Kipróbálom ezt az allow .js .css dolgot köszönöm.
    És mi a helyzet, ha a pluginem a css és js fájlokat egy .php fájlba kombinálja?
    Engedélyezzem a php fájlokat is?

    Ez nekem sem világos, hogy a robots.txt-ben most mit adok meg, csak azt hogy a googlebot hozzáférjen/ne férjen hozzá vagy azt is, hogy le is cachelje / ne cachelje a szervereire.

    Miután a cache mappámat nem szeretném ha lecachelné a google, szép is lenne, ha kidobná a keresési találatai között a php fájlba csomagolt js meg css dolgokat.



  8. #18
    'Say Hello To My Little Friend'
    Csatlakozott
    10-04-13
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.784
    Begyűjtött 863 köszönetet
    659 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: robots.txt - Hogyan kell Wordpress oldalnál helyesen beállítani a robots.txt fájl

    Idézet petron1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jó, ez a topik, ezen agyalok pár napja mióta én is megkaptam a figyelmeztetést. Joomla oldalon a cache mappámat tiltom, mert minek akarná lecachelni.
    Kipróbálom ezt az allow .js .css dolgot köszönöm.
    És mi a helyzet, ha a pluginem a css és js fájlokat egy .php fájlba kombinálja?
    Engedélyezzem a php fájlokat is?

    Ez nekem sem világos, hogy a robots.txt-ben most mit adok meg, csak azt hogy a googlebot hozzáférjen/ne férjen hozzá vagy azt is, hogy le is cachelje / ne cachelje a szervereire.

    Miután a cache mappámat nem szeretném ha lecachelné a google, szép is lenne, ha kidobná a keresési találatai között a php fájlba csomagolt js meg css dolgokat.
    A robots.txt-ben elméletileg azt tudod megadni, hogy a robotok (beleértve a Google feltérképező robotját is, de nem kizárólagosan azt) mit látogathatnak meg és mit nem. Elméletileg ez úgy működik, hogy mielőtt bármit megnéznek a weboldaladon/meglátogatják, belelesnek a robots.txt-be, hogy ott engedélyezve van-e / nincs-e letiltva. Gyakorlatban nagyon kevés robot veszi ezt a fájlt figyelembe, és nagyon lazán is kezelik (még a G is).

    A kereső robotja meglátogatja az oldalt. Ezt szabályozod a robots.txt-vel. Miután meglátogatta, azután menti a tartalmát, indexeli az adatbázisába (nem éppen cachelés). Majd ebből az adatbázisból listáz neked, amikor rákeresel dolgokra (leegyszerüsítve).

    A weboldal úgy épül fel, hogy egy HTML forráskódot kap meg a böngésző/robot (kliens) - ezt lehet, hogy egy PHP fájl állítja elő, de ettől még HTML forráskódot kap alapvetően. Ebben a HTML forrásban szokott lenni gyakorlagilag "include"-ként JavaScript (JS) és CSS. Ezek szükségesek ahhoz, hogy megfelelő kinézetben és kliens oldali interakciókkal jelenjen meg az oldal. Hogyha a CSS és JS fájlok le vannak tiltva a robots.txt-be, akkor az vezetHET ahhoz, hogy a Google esetleg ezeket nem tudja lekérni a szervertől, így nem is tudja a teljes weboldalt olyan formában (kinézetben, kliensoldali interakciókban stb.) összerakni magának, mint a böngésző, aminek rendelkezésre állnak ezek a források. Ha ezek hiányoznak, akkor gyakorlatilag egy plain textet kap meg a Google, formázások nélkül. Gyakorlatban persze ezt eddig úgy láttuk, nem zavarja, és simán lekéri a fájlokat úgy is, hogy valójában meg van neeki tiltva. De hát Google...

    Visszatérve: Joomla oldalon (meg més CMS-ben) is érdemes tiltani a cache mappát, mert az arra szolgál, hogy a Joomla onnan szolgálja ki az általa, magának cachelt tartalmat. Ami ha változik, a cache is változik. Ahogy a pluginek sem olyan dolgok, amik egy az egyben elérhetőek, hanem általában az oldal egy-egy komponenseit teszik ki, így fölösleges külön engedni a robotnak, hogy azokat elérje - bár az itteni .js és .css fájlok a fentiek miatt fontosak lehetnek. Ilyenkor érdemes tiltani mindent, ami nem szükséges, és külön engedélyezni minden js és css fáljt.



  9. Az alábbi felhasználók hálásak a válaszért:


  10. #19
    Törzsvendég
    Csatlakozott
    15-07-12
    Hely
    Májkrém
    Hozzászólás
    123
    Begyűjtött 6 köszönetet
    2 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: robots.txt - Hogyan kell Wordpress oldalnál helyesen beállítani a robots.txt fájl

    A robots.txt-m ezeket tartalmazza:

    User-agent: *
    Disallow: /wp-admin/

    Viszont látom hogy fentebb némelyeknek benne van a Sitemap is, ezt érdemes megadni?



  11. #20
    'Say Hello To My Little Friend'
    Csatlakozott
    10-04-13
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.784
    Begyűjtött 863 köszönetet
    659 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: robots.txt - Hogyan kell Wordpress oldalnál helyesen beállítani a robots.txt fájl

    Idézet Baker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A robots.txt-m ezeket tartalmazza:

    User-agent: *
    Disallow: /wp-admin/

    Viszont látom hogy fentebb némelyeknek benne van a Sitemap is, ezt érdemes megadni?
    Ártani nem fogsz vele, de szerintem sokat nem is használ. Inkább GWT-ben érdemes beküldeni, esetleg a domain.tld/sitemap.xml helyen elérhetővé tenni (a domain.tld nyilván a saját domained), mert ezt szerintem megpróbálják a robotok.



  12. Az alábbi felhasználók hálásak a válaszért:

    Baker (2015-09-08)

Könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva