Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (26) összesen

Téma: robots.txt - Hogyan kell Wordpress oldalnál helyesen beállítani a robots.txt fájlt?

  1. #1
    Bölcs
    Csatlakozott
    12-05-01
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    986
    Begyűjtött 208 köszönetet
    161 hozzászólásával

    Alapbeállítás robots.txt - Hogyan kell Wordpress oldalnál helyesen beállítani a robots.txt fájlt?

    Ma az alábbi értesítést kaptam a Google-től:

    "A Googlebot nem tud hozzáférni CSS- és JS-fájlokhoz itt: hxxx://www.akarmi.hu/

    A(z) hxxx://www.akarmi.hu/ webhely webmesterének

    A Google rendszerei mostanában azt észlelték, hogy probléma van a kezdőlapjával, amely befolyásolja, hogy az algoritmusok mennyire jól jelenítik meg vagy indexelik a tartalmát. A konkrét probléma az, hogy a Googlebot a robots.txt fájlban megadott korlátozások miatt nem fér hozzá az Ön JavaScript- és/vagy CSS-fájljaihoz. Ezek a fájlok segítenek a Google-nak eldönteni, hogy a webhely megfelelően működik-e, így az elemekhez való hozzáférés letiltása nem ideális pozícióhoz vezethet a rangsorban.

    A következőképpen orvosolhatja a problémát:
    1. Azonosítsa a letiltott forrásokat
    A „Megtekintés Google-ként” funkció segítségével azonosíthatja azokat az elemeket, amelyeket a robots.txt utasításai letiltanak.
    Megtekintés Google-ként

    2. Frissítse a robots.txt fájlt
    Távolítsa el a webhely CSS- és JavaScript-fájljaira vonatkozó korlátozásokat a robots.txt utasításai közül, majd tesztelje a módosításokat a robots.txt tesztelőjével. Ezt követően webhelyén frissítse a robots.txt fájlt, és küldje el azt a Search Console szolgáltatásba.
    Tesztelje a Robots.txt fájlt

    3. Ellenőrizze a javítást a „Megtekintés Google-ként” funkcióval
    Kérje le és jelenítse meg oldalát a „Mobil: okostelefon” lehetőség kiválasztásával annak ellenőrzéséhez, hogy az okostelefonokhoz készült Googlebot megfelelően megjeleníti-e a tartalmat.
    Megtekintés Google-ként
    "

    Jelenleg az alábbiak jelennek meg az oldalunk robots.txt fájlban (Az All In One SEO Pack így állítja be):
    User-agent: *
    Disallow: /wp-admin/
    Disallow: /wp-includes/
    Sitemap: hxxx://www.akarmi.hu/sitemap.xml.gz

    A WMT-ban a "Letíltott oldalak"-nál az alábbiak láthatók:
    1. hxxx://www.akarmi.hu/wp-includes/js/jquery/jquery-migrate.min.js?ver=1.2.1
    2. hxxx://www.akarmi.hu/wp-includes/js/jquery/jquery.js?ver=1.11.2
    3. hxxx://www.akarmi.hu/wp-includes/js/wp-emoji-release.min.js?ver=4.2.2
    4. hxxx://www.akarmi.hu/wp-includes/js/jquery/jquery.js?ver=1.11.1

    Kérdésem, hogy
    - szerintetek mit rontottam el, mit és hol kellene javítani ahhoz, hogy az oldalunk robots.txt fájlja megfeleljen a Google-nak?
    - Ahhoz, hogy a Google hozzáférhessen a fenti elemekhez mit kell eltávolítani robots.txt fájlból? ("Távolítsa el a webhely CSS- és JavaScript-fájljaira vonatkozó korlátozásokat a robots.txt utasításai közül ...") Csak nem a Disallow: /wp-includes/-t?

    Előre is köszönöm a segítségeteket.



  2. #2
    kakaó Plk logója
    Csatlakozott
    10-05-07
    Hely
    Farkashegy
    Hozzászólás
    295
    Begyűjtött 61 köszönetet
    42 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: robots.txt - Hogyan kell Wordpress oldalnál helyesen beállítani a robots.txt fájl

    Nemrégiben magam is megkaptam ezt az üzenetet. A plugin-ok tiltása se tetszett neki. Most ezt használom, nem jelez hibát:
    User-agent: *
    Allow: /
    Disallow: /wp-admin/
    Sitemap: valami.hu/sitemap.xml



  3. #3
    Bölcs Gr3nT logója
    Csatlakozott
    09-04-01
    Hely
    Bp.
    Hozzászólás
    1.357
    Begyűjtött 210 köszönetet
    174 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: robots.txt - Hogyan kell Wordpress oldalnál helyesen beállítani a robots.txt fájl

    Szerintem egyértelmű, ahol használatban lévő css és js található ahhoz hozzá akar férni. A robots.txt pedig ebben megakadályozza. Már mintha eddig ez probléma lett volna neki.



  4. #4
    'Say Hello To My Little Friend'
    Csatlakozott
    10-04-13
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.784
    Begyűjtött 863 köszönetet
    659 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: robots.txt - Hogyan kell Wordpress oldalnál helyesen beállítani a robots.txt fájl

    Szerintem meg valamit elcsesztek a G-nél. Legalábbis én is kaptam ilyen üzenetet, pedig semmi nincs tiltva robots.txt-ben, és három éve hozzá nem nyúltam a forráskódhoz, eddig tökéletesen látott mindent. Nem WP oldal.



  5. #5
    Új tag
    Csatlakozott
    13-09-24
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    23
    Begyűjtött 7 köszönetet
    7 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: robots.txt - Hogyan kell Wordpress oldalnál helyesen beállítani a robots.txt fájl

    Engedélyezzétek ideiglenesen a robots.txt-ben azokat a mappákat amiket akar, de az includes-t magát tiltsátok szerintem. Én így adtam meg és benyelte.

    User-agent: *
    Disallow: /wp-admin/
    Allow: /wp-includes/js/
    Allow: /wp-includes/js/jquery/
    Disallow: /wp-includes/



  6. Az alábbi felhasználók hálásak a válaszért:

    fopeij (2015-07-29)

  7. #6
    Bölcs Vittore1982 logója
    Csatlakozott
    10-06-07
    Hozzászólás
    2.873
    Begyűjtött 1.411 köszönetet
    960 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: robots.txt - Hogyan kell Wordpress oldalnál helyesen beállítani a robots.txt fájl

    Mi is minden oldalunkra kaptunk ilyen üzenetet. Engem is érdekelne a dolog.



  8. #7
    Törzsvendég ceto logója
    Csatlakozott
    11-03-13
    Hely
    Buda, Budapest, Hungary, Hungary
    Hozzászólás
    120
    Begyűjtött 11 köszönetet
    8 hozzászólásával

  9. #8
    Új tag
    Csatlakozott
    13-09-24
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    23
    Begyűjtött 7 köszönetet
    7 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: robots.txt - Hogyan kell Wordpress oldalnál helyesen beállítani a robots.txt fájl

    Találtam róla egy elég érdekes cikket, ami a Yoast-tól jött ki. Ők azt javasolják, hogy minden tiltást szedjünk ki a robots.txt-ből.
    A cikket itt találjátok: _https://yoast.com/wordpress-robots-txt-example/

    Ettől függetlenül én a wordpress-es oldalaimon most így használom:
    User-agent: *
    Disallow: /wp-admin/

    Sitemap: pelda.hu/sitemap.xml

    Search Console-ban azóta jónak tűnik.



  10. #9
    Bölcs djarni logója
    Csatlakozott
    08-05-08
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólás
    5.290
    Begyűjtött 597 köszönetet
    460 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: robots.txt - Hogyan kell Wordpress oldalnál helyesen beállítani a robots.txt fájl

    Nem kell foglalkozni a google ilyen hülyeségeivel (van amúgy sok más is..). A tiltás az indexelésre vonatkozik, ami teljesen logikus, hogy a wp mappákból ne indexeljen semmit, mert az nem vezet jóra..

    Csak is az oldalakat indexelje, ne a wp-ben található különböző fájlokat. Egyáltalán mi a francért akar onnan indexelni akármit is? Oké, hogy a js-ek onnan vannak meghívva, de azokat csak ne indexelje. Ha akarja, úgyis beleolvas, aztán kész..

    Üdv.



  11. Az alábbi felhasználók hálásak a válaszért:

    ariel (2015-07-30)

  12. #10
    SzG
    Vendég

    Alapbeállítás re: robots.txt - Hogyan kell Wordpress oldalnál helyesen beállítani a robots.txt fájl

    Egyébként meg kell mindent engedni a googlebotnak? Nekem is küldött ilyet, én hagyom úgy ahogy van. Végül is a tartalmat be tudja járni ha akarja így is.

    Már úgy vagyok vele, szerintem jobban teljesít egy olyan oldal ahol nincs oldaltérkép, nincs seo plugin, nincs webmaster tools, nincsenek bele nyalva a nagy könyv szerint a google szolgáltatások. Lehet csak belegondolom, de talán figyelembe veszi, hogy amelyik oldalnál nem dolgoznak alá az lehet inkább egy erős független tartalom, ami mintha nem is szorulna a google -re. Persze rászorul, csak a google nem tudhatja 100% -ban hogyan, miért, mennyire.



  13. Az alábbi felhasználók hálásak a válaszért:

    ariel (2015-07-30)

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva