Eredmény: 1 - 10 (10) összesen

Téma: Mennyire gonosz a Google?

  1. #1
    Szerkesztő Luxi logója
    Csatlakozott
    08-08-27
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    212
    Begyűjtött 10 köszönetet
    10 hozzászólásával

    Alapbeállítás Mennyire gonosz a Google?

    Sziasztok,

    Mostanában az uj fejlesztéseinknél egyre inkább szempont, hogy 'felhö-konform' legyen, vagyis kulönösebb gond nélkul tudjuk uzemeltetni valamelyik cloud platformon (Windows Azure, Amazon, RackSpace, stb...)
    Van olyan projektunk, ami már eleve ott fut.

    Ezzel kapcsolatban szokott lenni egy olyan aggodalmam, hogy vajon pl. a Google nem bunteti-e pl. a Microsoftot azzal, hogy a Microsoft szerverparkjaiban hostolt website-okat hátrébb rangsorolja a keresési eredmények között?

    Megprolbáltam a google fejével gondolkodni - és igazábol egyetlen érvet sem találtam, hogy miért NE tenne ilyet. Vagyis, ha én a google helyében lennék, fel sem merulne, hogy ne használjak iyen piszkos eszközöket.

    Ez igy elég aggasztonak tunik. Nektek mi erröl a véleményetek?

    Luxi



  2. #2
    ENTER gomb nyomó Kefe logója
    Csatlakozott
    07-05-07
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    848
    Begyűjtött 0 köszönetet
    0 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: Mennyire gonosz a Google?

    Azért ezzel csínján kell bánni, ha egy ilyen kiderülne az tényleg komoly presztízsveszteséget okoz(hat)na a Google-nak



  3. #3
    Bölcs ARTidas logója
    Csatlakozott
    09-09-15
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.465
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Alapbeállítás re: Mennyire gonosz a Google?

    Ha kiderul a googlerol, hogy nem tiszta eszkozokkel es kifejezetten konkurens elleni szuroje van, akkor nem csak vilag meretu botranyra es meghurcoltaatasra, hanem a fold osszes kontinensen pozicioval valo visszaeles miatt hatalmas buntetesekre es akar letiltasra is szamithat. Itt jon a kepbe az, hogy nem merik megtenni.

    cheers,



  4. #4
    Chrome Ball Netallica logója
    Csatlakozott
    07-10-10
    Hely
    Győr
    Hozzászólás
    1.503
    Begyűjtött 44 köszönetet
    21 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: Mennyire gonosz a Google?

    Idézet Luxi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Megprolbáltam a google fejével gondolkodni - és igazábol egyetlen érvet sem találtam, hogy miért NE tenne ilyet.
    Például, korrektség a konkurenciával és a felhasználókkal szemben? Vagy üzleti és emberi morál ami nem engedi a csalást? Esetleg nincs szüksége ilyen pitiáner trükkökre? Azért én pár érvet fel tudnék sorolni.

    Idézet Luxi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ha én a google helyében lennék, fel sem merulne, hogy ne használjak iyen piszkos eszközöket
    Hát igen, valószínűleg ilyen okokból (hogy így gondolkodsz) nem vagy te a Google helyében.

    Ha túltesszük a morális dolgokon magunkat akkor is ott az esélye, hogy lebukik. S mivel az egész rendszerük a relevanciára van építve, ha kiderül, hogy ezt manipulálják üzleti okokból az az azonnali üzleti halált jelentené.

    Elnézést ha bántó amit írtam, de tényleg úgy gondolom, hogy ha nem korrekt és becsületes lenne a rendszer akkor soha nem vitték volna ennyire.



  5. #5
    Szerkesztő Luxi logója
    Csatlakozott
    08-08-27
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    212
    Begyűjtött 10 köszönetet
    10 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: Mennyire gonosz a Google?

    Elöször is, a Google algoritmusai oly összetettek és titkosak, hogy simán el lehet bennuk rejteni ilyesmit.

    Morál, etika - értelmezhetetlen, de legalábbis ismeretlen fogalmak nagyvállalati környezetben.

    Meghurcolás, buntetés? Mert a saját érdekeit elöbbre helyezte a konkurrenciánál?Ugyan már. Ennél sokkal-sokkal nagyobb problémák sem érnek többet egy-egy bulvárhirnél.

    Street view Wifi informáciok rögzites? - Bocs, véletlen volt. Buzz adatvédelmi problémák? Bocs fiuk, legközelebb jobban vigyázunk!
    satöbbi... satöbbi...

    Ezek csak a jéghegy csucsa...
    Ezek mellett az általam leirt eset kiderulese leginkább a szaklapok szines hirei között kapnának helyett, mint a Google - MS háboru apro érdekessége...

    Luxi



  6. #6
    Bölcs rendszergazda logója
    Csatlakozott
    09-07-25
    Hozzászólás
    565
    Begyűjtött 108 köszönetet
    65 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: Mennyire gonosz a Google?

    Idézet Luxi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    [...]és igazábol egyetlen érvet sem találtam, hogy miért NE tenne ilyet[...]
    Fordítsuk meg akkor a dolgot, mért TENNE ilyet? Különösen, hogy ezzel nem is a szerverpark üzemeltetőjét, hanem az ott hostolt weboldalak tulajdonosait büntetné? Én minden paranoiám és összeesküvés elmélet fantáziám latba vetve sem látom át, mért lenne az jó, ha ilyet tenne?


    x

  7. #7
    Bölcs Baross Ferenc logója
    Csatlakozott
    09-04-06
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.208
    Begyűjtött 844 köszönetet
    573 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: Mennyire gonosz a Google?

    G-nek megéri minden tekintetben tisztának maradnia, olyan elképzelhetetlenül nagy zsetont raknak el, hogy nem kockáztathatnak piti dolgok miatt
    csak és kizárólag a beléjük fektett bizalom miatt működik az egész - ha az emberek nem hisznek benne, akkor becsődöl a G



  8. #8
    scs
    Vendég

    Alapbeállítás re: Mennyire gonosz a Google?

    Rendszergazdának igaza van. A kérdés az, hogy milyen előnye származna a guglinak ebből.

    1. verzió: Ha megtudja ország világ, hogy ő ilyen módszereket alkalmaz, akkor igencsak keresztbe tenne magának.
    2. verzió: Ha nem tudná meg senki, hogy a helyezésekben számít ez, akkor senki nem fogja emiatt otthagyni a Microsoft szervereit, ergo semmi eredményt nem ér el vele a gugli. Akkor meg minek csinálná?

    Ha te ilyet tennél a helyében, akkor csak az idődet vesztegetnéd. Kárt nem okoznál a Microsoftnak, viszont az energiádat pazarolnád. Balgaság lenne a semmiért kockáztatni.
    A gonoszság nem feltétlen a céltalan öldöklést jelenti, sokkal inkább a számító érdeket (ami épp ellentétes a tiéddel).



  9. #9
    ENTER gomb nyomó Kefe logója
    Csatlakozott
    07-05-07
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    848
    Begyűjtött 0 köszönetet
    0 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: Mennyire gonosz a Google?

    Idézet Luxi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...
    Morál, etika - értelmezhetetlen, de legalábbis ismeretlen fogalmak nagyvállalati környezetben.
    ...
    Luxi
    Ez egyszerüen ostobaság, ilyet csak az jelenthet ki általánosságban, aki v.szinüleg sosem járt nagyvállalati környezet közelében.



  10. #10
    problémageneráló ptrth logója
    Csatlakozott
    11-01-04
    Hely
    Diliház
    Hozzászólás
    209
    Begyűjtött 0 köszönetet
    0 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: Mennyire gonosz a Google?

    A Google alapjelszava a keresésekre és a SEO-ra: Csinálj olyan weboldalt, ami jó a felhasználónak, és az jó a Google-nek. A G. célja, hogy a felhasználóknak releváns találatokat adjon vissza, ez tartja fent a bizalmat a G-el szemben.

    Ha ilyen trükkök kitudódnak, és nagyon releváns oldalak nem jelennek meg a G keresőjében, meginog a felhasználók bizalma a keresések relevanciáját illetően, és átmennek más keresőhöz. Nem mindenhol teljesen egyeduralkodó a G, mint nálunk Mo-on, bár az USA-ban is piacvezető, a Bing már jön fel. Hatalmas veszteség lenne a G-nek.

    Ha teljesen biztosak abban, hogy nem tudódik ki, akkor is csak nagyon minimálisan építhetnének be ilyet.



A téma címkéi:

Könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •