Köszi a választ. Kicsit csalódtam, de nem lepődtem meg. Ha a jog logikáját követem akkor ha felragasztok egy szerzői jog által védett fotót a kukára akkor az FKF Zrt felelősségre vonható, hiszen nem győződött meg róla, hogy a kukáján tárolt fotót felragaszthattam volna-e.
Ki is megyek holnap felragasztom az arcom egy-két kukára (úgyis oda való) Majd szólok, ha megvan a per eredménye - szerintem 2 milliót fogok kérni kukánként
A SPAR előtti hirdetőfalon elhelyezett kiadó lakás hirdetések után a SPAR felelős ha a kiadott lakás után nem adóznak?
Az apróhirdető oldalakon elhelyezett hirdetésekre ugyanez vonatkozik?
Én elhiszem, hogy a jog hülyeség, de annyira hülyeség, hogy be is tartatnák?
A flash típusú játékok un. „on demand” – egyedi lehívásos felhasználások. A WIPO (Szellemi Tulajdon Világszervezete) 1996-os szabályozása szerint, amelyet átvett a magyar törvény is, nem lehet csak úgy rátenni a saját oldalra. A szerzők engedélye szükséges hozzá.
Várom a további kérdéseket
Lehet, hogy nem ebbe a kategóriába tartozik, de azért érdekelne a véleményed.
Azt tudjuk, hogy a szerzői jog erősen védi a szerzőt. Kérdésem, hogy amennyiben illetéktelenül használják fel a szellemi termékemet, és feljelentést teszek, akkor nekem kell-e bizonyítanom, hogy én vagyok a mű eredeti szerzője? Ha igen, akkor hogyan lehet bizonyítani, illetve mik azok az intézkedések, amelyet célszerű tennem annak érdekében, hogy a későbbiekben egy jogvita során az én oldalamra billenjen a mérleg nyelve?
Egy példát mondanék a tisztánlátás végett:
Írok egy novellát, amit közzéteszek a saját honlapomon. Ezt valaki lemásolja és kiadja egy kötetben és bestsellert csinál belőle (sarkítok a példa kedvéért). Erről tudomást szerzek, és szeretnék jogi lépéseket tenni. Van-e bármilyen lehetőségem pert nyerni a kiadó ellen? Ki bizonyít, illetve milyen módon? Felvetődik a kérdés, hogy ebben az esetben én hogyan tudom bizonyítani, hogy a mű a sajátom?
Köszönöm előre is válaszod!
Nekem is lenne kérdés: (lehet hülyeség)
Mi számít webshopnak? Ugye webshopokhoz ilyen-olyan engedélyek kellenek stb. de mi számít webshopnak? Amelyik weboldal webshop CMS-t üzemeltet? Amelyik több terméket árul? Aki annak mondja magát?
És mi van akkor azokkal a webshopokkal, akiknek nincs webshop CMS, csak egy sima űrlapon kell elküldeni a megrendelést? Vagy például egy e-bookot is lehet webshop CMS-el árulni. Vagy van aki több e-bookot is árul, mégsem gondolom webshopnak...
Könyvjelzők