A ChatGPT minősége jobb, mint a szövegírók alsó 10-20%-nak - talán még magyarul is.
A legnagyobb gond, hogy határozottan állít teljesen értelmetlen / valótlan dolgokat is; inkább ad választ mint nem és nagyon hajlamos az önismétlésre, sallangokra.
És a legnagyobb probléma: nem érti hogy mit ír, csak nyelvi logika szintjén, emiatt van jelenleg egy plafon amit elérhet.
Emiatt bármilyen témában, ami kicsit is fontos - ellenőrizni kell. Olcsó linképítős cikkhez valószínűleg elfogadható lesz.
Google-nek nem az a gond hogy AI generálta a betűket, vagy egy ember - a szöveg minősége és tartalma a fontos. Mivel az AI megbízhatatlan, ésszerűnek tűnik, hogy sok esetben lepontozza a Google; de nem hinném hogy kizáró ok lesz. De azt el tudom képzelni, hogy teljesen AI generált oldalt egyáltalán ne jelenítsen meg, nincs benne hozzáadott érték.
Potenciális veszély számunkra az, hogy a szövegírók ( főleg a bénábbak ) elkezdik majd ezt használni és eladják mint eredeti szöveg, rosszabb esetben bele se nyúlnak majd.
A lusta / figyelmetlen / képzetlen ügyfeleket ezzel erősen megkárosítva és potenciális veszélynek kitéve.
Bell (2023-02-01)
Elméletileg - bár csak futólag találkoztam a hírrel - a ChatGPT már adott is ki ellenőrző szoftvert erre. Gyanítom a közeljövőben ez a rész is acélosodik majd.
Azt meg, hogy ezzel kockáztat-e bárki (elsősorban szövegírókra értem), az mindenkinek az egyéni döntése, elég egyetlen egyszer megbukni vele (márpedig erre minden esély meglesz).
Ugyanígy afelől sincs kétségem, hogy a Google pontosan tisztában lesz azzal, ha egy szöveget AI írt. Hogy emiatt büntet-e, arra is bőven van esély, legalábbis a kockázata jelentős. Onnantól pedig mindenki eldönti majd, hogy használja, vagy sem.
Engem az érdekelne leginkább, hogy a tartalom amit a chatgpt generál valóban egyedi e?
Elkezdtem vele cikkeket gyártani az oldalaimra de tartok tőle, hogy nem egyedi a tartalom, hiszen ha valaki más is ugyanazt a témát adja meg neki, akkor lehet, hogy ugyanazt a cikket gyártja és az úgy már duplikált tartalom a Googlenál....
Mit gondoltok erről?
az biztos, hogy ugyanarra a kérdésre hasonló választ ad, 2-3 változatban, de óriási átfedéssel. Én mostanában egészen sokat nyomkodtam, de a kapott szöveget bőven átírtam, kvázi max gondolatébresztőnek tudtam használni.
Én nem használnám egy az egyben a ChatGPT által generált szövegeket, magyar nyelven pontatlan, angolul meg sok tool felismeri, hogy AI írta. Arra viszont tökéletes, hogy íratsz vele vázlatpontokat, amelyeket aztán te kifejtesz, vagy ha nem tudod, hogy hogy fogj neki egy témának, akkor megkéred, hogy írjon róla, és azt felhasználod inspirációként. De egy az egyben én egyáltalán nem ajánlom felhasználni.
Sokszor nem tudja majd az ügyfél, hogy meg van károsítva / milyen veszélynek van kitéve. Nem hinném, hogy az átlag melósszaki weboldal tulaj alaposan átolvassa majd a havi linképítés reportot, és ha meg is teszi se biztos hogy levágja hogy mekkora szar amit kap. Persze ez eddig is megtörtént, mert mindenki is szövegíró.
De így megjelenik majd egy mégolcsóbb onlinemarketinges/seos/szövegíró réteg, aki csak a ChatGPT-t nyomkodja majd.
Mintha olvastam volna olyat, hogy szándékosan szeretnének valami vízjelet beletenni a ChatGPT szövegekbe, hogy könnyebben lehessen azonosítani - ez legalább a copypasta huszárokat megoldja.
Contu (2023-02-02)
Most vizsgáljuk a témát abból a szempontból, hogy a Bing integrálja a ChatAI-t a keresőjébe és hogy a Google is hasonlóra készül. Mit gondoltok ez milyen hatással lesz a tartalomkészítő, információt nyújtó weboldalakra?
Elsőre eléggé tragikusnak tűnik a helyzet, de a Bingnél valószínűleg külön fülön lesz a Chat, ami azt jelenti, hogy marad tér a szimpla weboldalak számára is. A Google a találati lista tetejére helyezi, ahol eddig kb a featured snippetek kaptak helyet. Szóval eléggé kettős érzés van bennem, eleinte úgy gondoltam, hogy ezzel teljesen kicsinálhatják a tartalomszolgáltatókat, de most úgy gondolom, hogy inkább csak visszaesés lesz. Nektek mi a véleményetek erről?
Másik észrevétel, hogy eléggé visszásnak érzem, hogy tartalmat szolgáltató oldalak millióin tanították ezeket az AI-kat és semmit sem csepegtetnek vissza az információk eredeti forrásának. Maximum hivatkozásokat. Szerintem nem lenne rossz, ha fizetnének valamilyen jogdíjat a felhasznált adatokért. Megnézve, hogy az AI képgenerálók ellen is mennek a pereskedések, előbb-utóbb szerintem itt is meg fog történni.
De mit csepegtetnének vissza, jelenleg bevételük sincs, sőt, egy óriási mínusz az egész?Másik észrevétel, hogy eléggé visszásnak érzem, hogy tartalmat szolgáltató oldalak millióin tanították ezeket az AI-kat és semmit sem csepegtetnek vissza az információk eredeti forrásának. Maximum hivatkozásokat. Szerintem nem lenne rossz, ha fizetnének valamilyen jogdíjat a felhasznált adatokért. Megnézve, hogy az AI képgenerálók ellen is mennek a pereskedések, előbb-utóbb szerintem itt is meg fog történni.
Illetve ha tegyük fel hogy megvan a tartalomszolgáltatóknak tökéletes utópia, és mindenért jön a pénz, akkor szimplán olyan spam áradat jönne a netre, mint még sose. Ha egy információnak van 200 forrása, és ebből 50 a te ide-oda kopizott meg átírt tartalmad, akkor gazdag vagy. Megoldás: minőség szerint rangsorolni, ami megint csak egy baromi szubjektív dolog, és ugyanilyen indulatokat gerjesztene.
Utoljára módosítva: earnnet által : 2023-02-08 13:57
Már egy ideje futtatom a ChatGPT által kreált tartalmat, teszt gyanánt, egy közepes minőségű, de eldobható oldalon.
És akkor az észrevételeim... az AI által generált tartalom nálam 3-5 nap után kerül indexelésre, többnyire... Nagy kulcsszó verseny esetén, teljesen esélytelen ilyen tartalommal forgalmat generálni, talán valami réspiacot lehet kiaknázni egy ideig. Viszont, ahogy a kereséseket is letárolja a Google, onnan egy toxikus dolog lesz, és biztos vagyok benne, hogy a bot ott fog csücsülni folyamatosan.
Könyvjelzők