+ Hozzászól a témához
Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (22) összesen

Téma: Kezdő, alap weboldalt szeretnék gyártani

  1. #11
    nembölcs nemvalid logója
    Csatlakozott
    09-06-25
    Hely
    Szeged
    Hozzászólás
    555

    Alapbeállítás re: Kezdő, alap weboldalt szeretnék gyártani

    Szívesen segítek, ahogy időm engedi. Zaklass nyugodtan.
    Megköszönni nem kell, az utóbbi időben egyébként is a kelleténél nagyobb felhajtás volt itt köszönet/hírnévpont témakörben.



  2. #12
    Mentor Blog: Csúcsmarketing
    Andrea logója
    Csatlakozott
    08-03-26
    Hozzászólás
    478

    Alapbeállítás re: Kezdő, alap weboldalt szeretnék gyártani

    Idézet Tótnéni eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    CMS-ekkel sem volna semmi bajom, de beleolvastam pl. a Wordpress doksijába, és úgy látom, hogy adatbázisra épül a blogmotor, az adatbázis felhasználói név+jelszó pedig a főkönyvtárban van letárolva, olvasható formában. Ez nekem picit ( NAGYON ) meredek.
    Tudom, nyugtattak már, de én is megerősítem. Sőt, nem csak az unix jogok védik az "olvasható" fájlokat, igaz ez a védelem windows szerveren is (csak meg ne kérdezd milyen beállítások védik, nem igazán értek ehhez az oprendszerhez, csak nagyon-nagyon (munkahelyi) felhasználói szinten), pl. hxxp://aloeverainfo.hu.configuration.php fájl windows szerveren van.

    Tehát, ha ez az egyetlen, ami visszatart a CMS-től, akkor ezt a visszatartó erőt felejtsd el.

    Most pedig eljött a köszönetosztás ideje, de sajna nem találom a gombot,
    A köszönöm gombot a hozzászólás alján jobboldalt találod (Thanks felirattal), ezzel egy vonalban van a hírnév mérleg bal oldalon (a középső ikon).


    Utoljára módosítva: Andrea által : 2009-07-15 14:11

  3. #13
    WordPress Maniac Blog: Google PageRank frissítés - 2012. február 6.
    mahone logója
    Csatlakozott
    08-08-22
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    4.129

    Alapbeállítás re: Kezdő, alap weboldalt szeretnék gyártani

    Azaz itt van a köszönöm gomb:


    Csatolt kicsinyítések Csatolt kicsinyítések Kezdő, alap weboldalt szeretnék gyártani-thx.jpg  

  4. #14
    Bölcs tibi1987 logója
    Csatlakozott
    09-06-08
    Hely
    Aba
    Hozzászólás
    1.118

    Alapbeállítás re: Kezdő, alap weboldalt szeretnék gyártani

    html és css sokmindenre elég de php-t ha megtanulod a jövőben sok dologtól megkíméled magad és már nem vagy 2 nyelvhez kötve.Ha php jól megy akkor egy kis javaval fűszerezve sokra is viheted.mint említed a gyakorlat teszi a mestert.A neten van jópár sablon sima html oldalakra.Kezdésnek tölts le egy-kettőt és elemezgesd ki őket sokat segítenek mint elmélet mint gyakorlati szinten sok sikert



  5. #15
    nembölcs nemvalid logója
    Csatlakozott
    09-06-25
    Hely
    Szeged
    Hozzászólás
    555

    Alapbeállítás re: Kezdő, alap weboldalt szeretnék gyártani

    Kezdésnek mondjuk:
    oswd.org
    openwebdesign.org
    És ezek többnyire legalább validak is, nem pedig nemvalidak.



  6. #16
    Új tag
    Csatlakozott
    09-07-11
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    6

    Alapbeállítás re: Kezdő, alap weboldalt szeretnék gyártani

    Idézet nemvalid eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kezdésnek mondjuk:
    oswd.org
    openwebdesign.org
    És ezek többnyire legalább validak is, nem pedig nemvalidak.
    Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek a segítséget!
    A köszönöm gombot is megtaláltam, igaz, hogy egy napomba telt, de a lényeg az eredmény, ugye ...

    Egyelőre úgy néz ki, hogy először szeretnék eljutni addig, hogy önállóan tudjak szerkeszteni egy oldalt. Aztán ha ez már "megy" (tudom, hogy nem fog menni, hisz évek gyakorlata kell ahhoz, hogy valaki eljusson a TUDÁS szintjéig), akkor megnézek egy CMS-t, hogyan működik. Nekem nagyon fontos, hogy tudjak benne módosítani, ha szükséges. Nem szeretnék mindig rászorulni egy külső sablon vagy stílus gyártójára, hogy no most akkor mit hogyan kell javítani, hogy az eredmény is megfelelő legyen. Tegnap el is mentem egy könyvesboltba, és ott várt rám egy HTML+CSS-sel foglalkozó, nem túl vastag, de azért mégiscsak a témával állítólag kielégítően foglalkozó könyv, kemény 1200 Ft-ért. Nem akarom a címét ideírni, mert a reklámért nem fizettek se nekem sem pedig az oldalgazdának , de a szerzők azt ígérik, hogy ha végigcsinálom a leírtakat, akkor akár egy emelt szintű érettségire is van esélyem a webszerkesztés alapjaiból. Mondjuk az érettségiből már kinőttem, de a tanulás nem szégyen, legalábbis szerény felfogásom szerint, így már el is jutottam a "Karakterformázás" fejezetig, ahol most éppen a különböző betűtípusok & betűméretek megadásának lehetséges módozataiban próbálok elmélyedni.
    ( Persze most nem, mert most levelet írok, de ha befejezem, akkor újra azt fogom csinálni. )

    És most egy rövidke, de rendkívül buta kérdés, amit nem biztos, hogy itt kéne feltennem, de most bátor leszek: Mi az XHTML ?

    A választ már megnéztem a WIKI-ben,de valahogy nem találtam kielégítőnek, meg a könyvem is csak annyit ír róla, hogy "A webszerkesztés "magasabb" szintje".
    Jaj. Picit ijesztő nekem, van a HTML-nél magasabb szint is, vagy netán ez valami másik dimenzió ??? Híjnye, a mindenit, hogy már most ilyen kérdésem tud lenni, pedig még csak nemrég kezdtem a tanulást.

    Még egyszer, nagyon köszönöm mindenkinek a segítő célú hozzászólást, most megyek vissza a könyvemhez, és megpróbálok Tahoma 8-as karaktert formázni...

    Sziasztok !!!

    U.i.: Valaki írta - akinek nem tudom most kapásból a nevét, és nem is tudom megnézni, mert akkor a vissza gombot kéne használnom, és elveszne ez a levél, ami ugyebár nagy kár volna - hogy a jelszavát nem tudom elolvasni, pedig a főkönyvtárban van és UNIX-os 644 van rajta, ha jól emlékszem. Neki üzenem, hogy igaza van, megpróbáltam kétszer is, de tényleg nem tudom elolvasni.



  7. #17
    nembölcs nemvalid logója
    Csatlakozott
    09-06-25
    Hely
    Szeged
    Hozzászólás
    555

    Alapbeállítás re: Kezdő, alap weboldalt szeretnék gyártani

    így hirtelenjében:
    hxxp://www.sulinet.hu/tart/fncikk/Kacn/0/24761/index.html

    De nézegesd rendszeresen a tutorial.hu-t is, ott rengeteg hasznosság van.
    http://www.tutorial.hu/bevezetes-a-html-leiro-nyelvbe/



  8. #18
    Legifjabb tag lricsi logója
    Csatlakozott
    07-11-01
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólás
    80

    Alapbeállítás re: Kezdő, alap weboldalt szeretnék gyártani

    Úgy vettem le, hogy végül HTML, CSS tanulásra szánod el magad...
    Szerintem ne külön tanuld a két nyelvet, hanem együtt. Ha együtt tanulod a HTML-t és a CSS-t, akkor nem szoksz rá <font>-okra és egyéb "hülyeségekre".

    standardsmode.hu

    Én itt tanultam meg a webprogramozás alapjait, neked is ezt ajánlom!
    Sok Sikert kívánok!


    Utoljára módosítva: lricsi által : 2009-07-16 15:17

  9. #19
    Legifjabb tag lricsi logója
    Csatlakozott
    07-11-01
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólás
    80

    Alapbeállítás re: Kezdő, alap weboldalt szeretnék gyártani

    Ui.:
    Az XHTML a HTML megújúlása XML alapokon. :-)
    egyébként pedig egy szigorubb HTML nyelv.
    Sokan ezt használják, mert jobbnak gondolják, valószínűleg azért mert újabb.
    Én ezt nem igazán ajánlom, mert az Internet Expolrer nem szereti. És nagyon sokan az IE-t használják...



  10. #20
    Bölcs tibi1987 logója
    Csatlakozott
    09-06-08
    Hely
    Aba
    Hozzászólás
    1.118

    Alapbeállítás re: Kezdő, alap weboldalt szeretnék gyártani

    de nem sokáig fogják ráadásul már a microsoft se azt tekinti elsődleges böngészőnek a jövőben.Meg már rengetegen használnak FF-t tehát erre ne alapozz



+ Hozzászól a témához

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76