Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (44) összesen

Téma: eBay e-commerce tippek

  1. #1
    Tag
    Csatlakozott
    07-06-08
    Hely
    Mindenhol
    Hozzászólás
    64
    Begyűjtött 0 köszönetet
    0 hozzászólásával

    Üzenet eBay e-commerce tippek

    Üdv a topicban!

    Itt gyorsan leszögezem, hogy jelen esteben nem az ebay alapjaival (eladás, vásárlás...stb.) szertnék foglalkozni, hanem olyan véleményeket / tanácsokat látni illetve megosztani egymással, amik az üzlet fellendülését vonják maguk után. Ebben beletartozik a SEO (Search Engine Optimization), a PPC (Pay-per-click) és ezek társai. Ergo ez a topic foglalkozzon azokkal akik már otthon vannak a legnagyobb aukciós portál alapjaiban, de szeretnék elmélyíteni a tudásukat vagy ha van akkor az ötleteket megosztani.

    Ha nagy igény van esetleg eBay-es alapok, azaz a vásárlások, postázások, eladások, fizetések...stb. elsajátítására, akkor azt egy külön topic létrehozásával meg lehet tenni és ha tudok maximálisan segítek. Mivel nagyon sok forum foglalkozik ezzel a témával, jelenleg nem látom értelmét, hogy én létrehozzam.



  2. #2
    Bölcs Longhand logója
    Csatlakozott
    07-04-27
    Hozzászólás
    1.608
    Begyűjtött 0 köszönetet
    0 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: eBay e-commerce tippek

    Mivel szoktatok kereskedni? Német ebay-ről vagy tengeren túlról?



  3. #3
    Tag
    Csatlakozott
    07-06-08
    Hely
    Mindenhol
    Hozzászólás
    64
    Begyűjtött 0 köszönetet
    0 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: eBay e-commerce tippek

    Első körben leírom, hogy mi történt velem 2 napja.

    Hála ennek a site-nak (és a jelenleg álló nyári szezonnak) elkezdtem még komolyabban foglalkozni a SEO-val. Mivel már régóta lelkes ebay user vagyok (2003 óta eladok és 2002 óta vásárolok is) ezért gondoltam, hogy ideje lenne valami jobb helyezést elérni a keresőkben. Mivel már rendelkezem .hu domainnel és tárhellyel, azt inkább régebben képek tárolására használtam, mivel az ebay alap image hostingja - a korlátoltsága miatt - szerintem használhatatlan. Előtte ingyenes, magyra tárhelyeket hazsnáltam, de azok folyamatosna szüntették meg az accountjaimat, mivel túl sok külföldi látogató volt. Mivel sokszor utazom párszor megesett, hogy ránézzek a futó aukcióimra hogy állnak. Akkor vettem észre, hogy a képek eszméletlenül lassan töltődnek be - én jóformán meg sme vártam volna míg betöltődnek a képek, ha ismeretlenként mentem volna oda. Akkor gondolkoztam el először egy image hosting váltáson, de nem törődtem nagyon vele a lényeg, hogy megy. Aztán pár hónapra rá kaptam az emaileket, hogy nem jönnek be a képek. Na akkor döntöttem el a váltáson és megtaláltam jelenlegi külföldi szolgáltatómat, a Photobucket-et. Erről majd később.
    Mostanra megérett bennem egy komolyabb ecommerce (vagy shopping cart) szolgáltatás létrehozása is. Mivel csak és kizárólag külföldre kereskedek ezért egyértelmű volt a .com-os regisztráció. Igen ám, de milyen systemet használjak ami együtt is működik az eBay-jel és a lehető legkevesebb probléma legyen egyeztetni a két boltot? Majd rátaláltam a ProStore-ra ami az eBay egyik leányvállalata. 2 napos tapasztalatomat írnám le.

    Most akkor némi leírás/infó:

    IMAGE HOSTING:
    Photobucket. Nagyon sok image hosting-ot kipróbáltam, de csak abban voltam biztos, hogy nem magyar oldalt akarok. Kikötés volt számomra, hogy FTP-n tölthessem és menedzselhessem a képeimet az egyszerűség kedvéért. Eleddig ez (azaz a photobucket.com) az egyetlen külföldi imagehosting oldal ami megfelelő áron, megfelelő sebességet nyújt a világ majdnem bármely részére, legalábbis azokra a részekre ahova én úgyis el akarok és el fogok adni (EU, USA).
    Ár: $3 / hónap

    Pro:
    - népszerű és gyors, a legtöbb országba (gyorsabb mint egy magyar hosting)
    - olcsó
    - FTP-n feltölthető képek

    Kontra:
    - FTP-n keresztül nem lehet módosítai a neveket, törölni

    ProStore.com & egyéb shopping cart oldalak:
    Mivel nem akartam saját szervert és külföldiek általában biztosítanak is tárhelyeket is a weboldaladnak. Nekem kikötés volt, hogy maximálisan együttműködjön az eBay-jel és ideo-oda menedzselhetem az aukciókat: azaz amit kirakok a weboldalra azt bármikor indíthatom aukción (több emberhez eljut a "hirdetés"), viszont legyen egy állandó általam szerkeszthető webhelyem ami lényegesen többet tud mint az eBay Store-om.

    A keresgélést a google-ban kezdtem majd csalódottan tapasztaltam arosszabbnál roisszabb shopping cart modulokat, már-már feladtam a keresést amikor a PayPal egyik aloldalán megtaláltam azokat a siteokat amik ecommerce-el foglalkoznak és integrálva vannak beléjük a PayPal fizetések, azaz checkout (fizetés) pár klikkel. Nagyon megörültem, viszont rengeteg ajánlat volt, a bőség zavara. Először rátaláltam a CityMax rendszerére aminek elfogadható külseje és ára már felkeltette az érdeklődésemet, nem is beszélve, hogy együttműködik az ebay-jel. Mindez csak havi 19 dolcsiért. Nem rossz. Már-már azon voltam h megveszem, de mégis féltem az eBay-be való integrálódásától ezért kerestem tovább és rátaláltam a ProStore-ra ami az ebay egyik leányvállalata, szóval az integrálódás garantált. Fontos tudni, hogy ezeken a shopping cart oldalakon a tárhely mellé jár domain regisztráció (.com,.net,.biz.info) amik 10-15 perc múlva már használhatók is (magyar domainek 14 napos regisztráció után birtokba vehetőek). Azonnal létrehoztam felhasználónevet. Mindezt már 30 dolcsiért / hó ami drágább ugyan citymax-hez képest, de úgy érzem nem rizikózom hiába van mindenhol egy hónapos próbaidőszak ami után el lehet állni az előfizetéstől. Örömmel konstatáltam, mivel ebay felhasználó vagyok és ebay store-ral is rendelkezem ezért kapok annyi kedvezményt, hogy már csak 21 dolcsi havonta. 2 dolcsi plusz, nah bumm. Amit furcsállottam, hogy csak bankkártyával lehetett fizetni PayPal-lel nem. Na mindegy. 15 perc után megkapom a komplett oldalamat (a működő .com-os domain nevemmel) amit el is kezdhetek finomhangolni. Eleinte megijedtem, mert nagyon kevés funkció van, de szerencsére nagyon rosszúl hittem. Az egész oldalt (mármint amit a vásárlók látnak) kódról kódra át lehet írni, ráadásul a már futó ebay listázásokat is nagy örömmel fogadja nemcsak küldeni lehet oda. A másik meglepetés, hogy minden tárgyhoz meg lehet adni keywordoket speciálisna a keresőkhöz. Hmmm tetszik. Mivel sok időm nem volt foglalkozni vele és még nem adtam el alóla semmit ezért igazi véleményt még nem tudok mondani.

    Ár: $21 / hónap (ebben benne van a domain név regizés/kezelés 1 évre, 5GB tárhely a képeknek és 50GB forgalom egy hónapban). Minden eladott termék utána 0.5% a jutaléka a prostore-nak és ami a poén: be lehet állítani, hogy az ebay-en listázott tárgyak megvétele esetén, hol történjen a kifizetés: a prostore-on (ami 0.5%-os plusz költséget jelent) vagy az ebay-en keresztül (ami 5%-os (azaz öt százalékos) final value fee-t jelent). Megéri? Nekem meg! . Ebay store-ral együtt havi $32-be kerül egy ilyen keresőbarát ecommerce oldalt fenntartani, eBay-es kapcsolattal. A kedvezmények miatt egyelőre nem tartom rossz választásnak a prostore-t a többiekhez képest.

    Pro:
    - ebay leányvállalata
    - egyszerű és nagyszerű ebay /paypal integrálódás
    - puritán ámde átlátható menük, kezdők is elboldogulnak
    - az egész design átírható kódról kódra.
    - korrekt ár

    Kontra:
    - keresem még


    Idézet Longhand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mivel szoktatok kereskedni? Német ebay-ről vagy tengeren túlról?
    mivel az angol tudásom jobb mint a német, ezért ebay.com és ebay.co.uk (mert nem mindegy hol listázol). Amiket adok: főleg régiségek (ezeket a franciák, olaszok és angol ajkúak szeretik). Amiket veszek: bármi, régiségtól a high-tech cuccokig, bárhonnan, de ilynekor igyekszem EU-n belül maradni (szal co.uk-es ebay-en keresek főleg)


    Utoljára módosítva: Re-D által : 2007-06-10 19:28 Oka: infó javítás

  4. #4
    Bölcs Harder logója
    Csatlakozott
    07-05-05
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.874
    Begyűjtött 169 köszönetet
    110 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: eBay e-commerce tippek

    Wow, szuper ez a post, felkeltette az én érdeklődésem is. Még soha nem próbáltam, szóval egyelőre kérdezni biztos nem fogok de érdekes a leírás, olvasni fogom a topicot.



  5. #5
    Tag
    Csatlakozott
    07-06-08
    Hely
    Mindenhol
    Hozzászólás
    64
    Begyűjtött 0 köszönetet
    0 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: eBay e-commerce tippek

    Ahogy elnézem nem ez lesz a Seo.Forum legvitatkozósabb topicja én mégis kitartok mellette hisz mindig akadnak zöldfülüek akik ebay-jel akarnak komolyabban foglalkozni és nekik még jól jöhet.

    E heti témám:

    :: EBAY VS. KERESŐMOTOROK ::

    Aki sokat 'google-zik', 'yahoo-zik' (...stb.) és vásárol a neten az nyilván észrevette, hogy az eBay listázások előkelő helyet foglalnak el a keresőmotorokban. Természetesen, hisz az ebay fizet is ezekért (vagyis tartalmazza a listázási ár), hogy ha nem is az első helyen, de előkelő helyeken szerepeljen a nemzetközi keresésekben is, nem is beszélve az eBay PR-jéről ami 9-es.

    Két alapeset lehetséges:
    - normál-aukciós vagy 'buy it now' listázás, magyarul az ebay keresőjében normálisan kereshető: ezeket látja egyből mindne halndó aki az ebay-re vetemedik és különféle sorrenbe állítja őket és ezeket a keresőmotorok is előszeretettel ki is listázzák. Ez nagyon szép dolog, hisz amíg nincs egy jól bejáratott ecommerce oldalunk addig ez a legjobb módszer a SEO-ra. Ha 10 napra rakunk fel egy árut akkor átlag 2-5 dolcsi között alakul egy normális listázás, de ha hirdetni (kiemelni) akarjuk, hogy mindenki a lap tetején lássuk akkor az + $20, viszont az eddigi tapasztalatok alapján a google-ban mégjobb helyezést érhetünk el, de lehet ez már csak véletlen, mélyrehatóan nem foglalkoztam ezzel... még. A google 1-1,5 nap után listázza ki.
    -store-item, azaz az ebay store-odba elhelyezett dolgok: rájuk még az ebay keresőjében is nehezen találunk, nemhogy a google-ban. Tapasztalataim szerint aki aukcióból csinál store item-et annak a listázása megjelenik a google-ban, de eléggé össze-vissza történnek ilyne téren a dolgok. Egy biztos: nagyon olcsó 30 napra a listázás (~ $0.3), ellenben kevesen is találják meg, inkább visszatérő vendégeknek ajánlott.

    Összegezve:
    Egy normál aukció indítása $2-$5 környékén mozog 10 napra: viszont a google-ban is megjelenik a hirdetés. A featured item (+ $20) opcióval nemcsak az ebay keresőjében, de a google-ban is jobb helyet érhetünk el.


    :: Miért is érdekes mindez? ::

    Egy öregmotoros SEO-s már rájöhetett aki egy kicsit is ismeri a google-t. Íme az én sztorim :

    Már tavaly is tudtam (mikor kb azt sem tudtam mi az a SEO), hogy a google és társai szeretik az ebay-es listázásokat, így gondoltam anno egyet és kipróbáltam egy érdekességet: listáztam egyik portékámat ám egyben egyik a témától tökre elütő projektemhe is kipróbáltam valamit; mivel nem nagyon foglalkoztatott, hogy el tudom-e adni az árut (bevallom egyszer kirpóbáltam, hogy irreálisan magas árat ajánlottam egy "árumhoz" (amivel nem is rendelkeztem, csak népszerű volt ebayen) és le is védettem, hogy csak előzetesen jóváhagyottak tudjanak licitálni vagy megvenni) így fogtam magam és beírtam a lap alján egy elkülönített részbe a reklámszövegem részletes leírását és hazsnáltam pár népszerű kulcsszót is és egy honlap címét. Nemcsak, hogy magyarul megfogalmaztam, hogy mit is akarok (közben tökre másról szólt feljebb angolul az aukció), de egy linket is megadtam természetesen nem hyperlinkben mert azt ebay is figyeli. Aki ismeri egy picit is jobban ebay-t mint kereskedő az tudhatja, hogy van egy google analystic féle marhaságuk amit a yahoo féle omniture végez és lehet figyelni ki honnan jött.
    Az eredmény: google.hu-s találatok és a reklámozott oldalon sok böngészőbe beírt cím alapján találat, vagyis ez megugrott igaz, nem toronymagasan > működött a módszer.
    A magyarázat: mivel az eBay egy alapvetően külföldi portál, ezért nem nagyon éritk mit hablatyolsz magyarul, csak az aki ért is magyarul. Ezt a külföldiek figyelmen kívül hagyják, max a címet próbálják ki (elég ha annyit írsz h hungarian description). Ráadásul a google is előkelő helyen listázza az általad említett kulcsszavakat. Igaz eléggé fapados a módszer mégis sikerült csalogatnom látogatókat. Itt gyorsan megjegyzem, hogy a weblapon nem volt lényeges tartalom Viszont hátulütője, hogy ezzel tényleg csak árut érdemes reklámozni, mert az ebay-ről köztudott, hogy termékeket lehet ott venni, így egy csomóan már elkerülik a linket.
    Tanulság: a keresőmotorok szeretik az eBay-t


    Jövő héten igyekszem ugyanitt, ugyanekkor jelentkezni a következő témámmal. Előzetesben annyi, hogy ismét egy -szerintem- jó SEO módszert mutatok be eBay-re. 2 hét múlva meg megosztom tapasztalataimat a ProStores-ról amiről fentebb olvashattok.



  6. #6
    Coolfox zsolti logója
    Csatlakozott
    07-05-04
    Hozzászólás
    712
    Begyűjtött 2 köszönetet
    2 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: eBay e-commerce tippek

    Idézet Re-D eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ahogy elnézem nem ez lesz a Seo.Forum legvitatkozósabb topicja én mégis kitartok mellette hisz mindig akadnak zöldfülüek akik ebay-jel akarnak komolyabban foglalkozni és nekik még jól jöhet..
    én csak lesek és tanulok. szívesen foglalkoznék én is ezzel de egyelőre nincs mivel kereskednem. szal addig csak tanulok és tanulok.



  7. #7
    Tag
    Csatlakozott
    07-06-08
    Hely
    Mindenhol
    Hozzászólás
    64
    Begyűjtött 0 köszönetet
    0 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: eBay e-commerce tippek

    Nos megint eltelt egy hét és én jelentkezem.

    A mai témám:

    :: Blogok és az eBay ::

    A blogokat szeretik a keresők, sok információt lehet onnan szerezni és egy keresőnek ez is a dolga: információt szerezni, mert hát aki blogot ír az információt oszt meg és nem is keveset, általában non-profit céllal (bár tudjuk, hogy sok ellenpélda van).

    Használjuk fel ezt a lehetőséget és indítsunk egy blogot az eBay-es aukcióinknak. Én szerencsésebb helyzetben vagyok mert nekem olyan a témám, hogy soha nem lehet eleget írni róla és mindenki más és másra kíváncsi, de biztos vagyok benne ha valaki akár elektormos kütyüket, akár hegymászó felszerelést is árul a neten az is tud a blogjához témát szerezni. Ez már csak azért is jó mert magunkat tartjuk frissen, ha híreket postolunk amihez értünk és egyben másokhoz is eljuttatjuk az infót, de nem feltélenül titkolt célunk az, hogy népszerűsítsük magunkat.

    Én blogszolgáltatónak a blogger.com-ot választottam, mivel úgy tudom a google-hez tartozik és az egyik legnagyobb HA nem a legnagyobb.

    Miután létrehoztuk, kiválasztottuk a megfelelő stílust és kialakítottuk a blog kinézetét ne felejtsük el beregisztrálni a keresőkbe, mivel ez alapból nem történik meg. Nem szeretnék itt mélyrehatóbban foglalkozni a google-s submiteléssel ezzel már más topicok azt hiszem foglalkoznak ezen a forumon. A lényeg talán annyiban más, hogy a Google SiteMap-be is regisztráljunk be.

    Hogy hogyan azt a "blogger-tricks.blogspot.com/2006/04/adding-google-sitemap-to-your-blog.html" oldalán kapjuk meg és ha nem értünk angolul akkor a webforditas.hu oldalt ajánlom hozzá.

    Nos ezzel megvolnánk: elkezdtünk blogolni, írjuk a híreinket vagy információnkat az adott témával kapcsolatban és lehetőleg heti rendszerességgel tesszük.

    Igen, de hogy jön ide az eBay?
    A dolog nagyon egyszerű: amikor valami új aukciót teszünk fel azt kipostoljuk erre a blogra linkestül mindenestül. Hogy esztétikailag is szép legyen fogjuk magunkat és ellátogatunk az "eBay-to-go" honlapjára (togo.ebay.com) és készítünk egy widgetet az aukciónkról aminek a linkjét postolhatjuk a blogunkon. Természetesen mivel flash file-t kapunk ezért azt a keresők nem tudják értelmezni (ha jól tudom) így követni sem fogják ezeket a linkeket, nem hogy az információkat kiszedni, ezért érdemes a postunkon belül a flash alá vagy fölé szövegesen is leírni, hogy ugyan mi újat raktunk fel és ne felejtsük el a linket sem, biztos ami biztos.

    Nem nehéz és nemcsak magunkat tartjuk frissen egy-egy témával kapcsolatban hanem hasznot is húzunk mert ugyan ne várjunk azért tömegesen új vásárlókra, de mindenképp nagyon hasznos és szerezhetünk új vsárlókat ezzel a módszerrel hisz ez is egy forrás aukcióink számára.

    Amit tehát ne feledjünk:
    - beregisztrálni a keresőkbe (sitemap-et se feledjük), valamint
    - sok-sok infót írni: Nem baj, ha sokat írunk csak más msá megfogalmazásban a lényeg, hogy a keresőrobotok minél jobban ránktaláljanak ellenben a látogató számára maradjon érdekes a blog tartalma és ne 5 mp után zárja be hisz akkor még az aukcióinkat sem nézte meg ami lehet, hogy érdekelte volna.


    Jövő héten leírom tapasztalataimat a ProStores-szal kapcsolatban: mire jutottam és hogy van-e eredménye.


    Utoljára módosítva: Re-D által : 2007-07-01 19:38 Oka: majd megtanulok egyszer normálisan gépelni...

  8. #8
    Tag
    Csatlakozott
    07-06-08
    Hely
    Mindenhol
    Hozzászólás
    64
    Begyűjtött 0 köszönetet
    0 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: eBay e-commerce tippek

    Most láttam a Transformerst és csillogott a szemem ahogy az eBay-t mutatták Aki otthon van ebben az észrevette, hogy totálisan lecsupaszított változat volt (majdnem mint amilyen 5 éve volt)



  9. #9
    Tag
    Csatlakozott
    07-06-08
    Hely
    Mindenhol
    Hozzászólás
    64
    Begyűjtött 0 köszönetet
    0 hozzászólásával

    Alapbeállítás re: eBay e-commerce tippek

    Nos eltelt egy újabb hét és ígéretemhez híven megírom véleményemet a ProStores-ról.

    Majdnem 1 hónapja fizettem elő a szolgáltatásra, de egyelőre semmi hasznom még nem származott belőle, max anyi, hogy van egy fix helyem ahol elérnek. Igaz, eBay Store oldalamon is elérhetnek, de mégis más ha egy honalpról érnek el. Mivel az antik szakma amúgy is kemény dió, ezért nem is vártam túl sokat, nyár is van, viszont a Prostore-s beépített analizálója és a google analytics azért van forgalmam. Nem sok, de van (napi 30 látogató a főleg az USA-ból). Tudni kell, hogy erősen PPC-zek (ampkeywords, erről jövő héten írok) és ez generál nekem +30-40 főt naponta. Ahhoz képest, hogy SEO-val is egy hónapja kezdtem el, nem is olyan rossz.

    Persze ne feledjük, hogy az ebay-es tartalmak mindig jó helyen jelennek meg a google-ban, így ne hanyagoljuk el kedvenc aukciportálunkat sem. Ez a ProStores-szal nem is nehéz mivel az admin kezelőfelületről nyomban küldhetjük az eBay-re az árunkat és ezeket az eBay-es aukciókat automatikusan ki is listáztathatjuk a főoldalon, valamint magán a termék oldalán, ezzel is több linket kap az eBay-es aukciónk = előkelőbb hely. Ez ugyanúgy igaz visszafelé is, ugyanis ha linkelünk az aukciónkról a ProStores-unkba akkor onnan is játszi könnyedséggel el tudnak ugrani a virtális boltunkba. Remek dolog. Én azért személy szerint a képeken is reklámozom a honlap címét már csak azért is nehogy azt higyjék hogy lopott tartalommal dolgozik az az oldal vagy az aukció, nem is beszélve arról, hogy így nő a címet begépelők száma.

    A ProStores nagyon nagy előnye, hogy olcsó. Havi 25 USD-ba kerül a fenntartása és minden sikeresen eladott termék után csak 0.5% a komisszió. Ez az eBay "final price" és "listing fee"-jéhez képest nagyságrendekkel olcsóbb: kb. 4%-ot spórolhatunk az árból.

    Én próbaképp azrt drágábban rakom fel az árukat az eBay-re mint a Prostores-ra, de az emberek eddig mindig az eBay-ről vették meg amit akartak. Vagy nem nézik meg a linket vagy félnek a virtuális bolttól amikor ugyanazokat a fizetési módszereket alkalmazom, igaz itt senki nem látja a feedbackemet azaz a visszajelzéseket amit az eddig nálam vásárlóktól kaptam. Mindegy, nyár van ilyenkor az is csoda ha eladok valamit, pláne ebben a szakmában.

    Ami számomra nagyon nem tetszik az a postaköltség, ugyanis nem lehet kontinensekre leosztva előre meghatározni a postakötséget, hanem minden országhoz külön kell postaköltséget számolni. Na neeee. Nem fogok kb. 300 országot külön beállítani ezért inkább ha kis veszteséggel is, de inkább mindenkinek egységes kilós árat határoztam meg. Én amúgy is beépítem a maradék postaköltséget az árba így az extra költség nem tűnik olyan drágának, bár azóta rájöttem, hogy sokat nem nyom a latba, hisz versenytársaim nem ugyanazt árulják max. ugyababan a témakörben és akinek kell egy egyedi antik áru az már nem a postaköltségen fog smucigoskodni. De aki kommerszebb dolgokat adna el annak mindenképp ajánlom ezt a taktikát, ha megteheti. Minden más esetben a nyereséget érdemes a postaköltségbe beépíteni és azt fényezni (milyen jó, milyen gyors mégha nem feltétlenül is igaz).

    Mint már említettem pár hozzászólással feljebb: a design teljesen átszabható. Vannak akik profin átírták az egészet én azért annyira nem mertem hozzányúlni, minden esetre az ikonokat lecseréltem sajátra és picit átvariáltam a design-t és a felépítést, a színeket, valamint linkeket, épp annyira, hogy viszonylag gyorsan átlátható legyen a tartalom és hasonlítson más antik lapok feépítéséhez, annyi különbséggel, hogy itt azonnal ki is lehet fizetni a megvett árukat, amiben majdhogynem egyedi vagyok. Bár én soha nem vásárolnék honlapról, lehet valaki van olyan bátor így ezt a lehetőséget sem szabadott elvetnem és referenciaként mindenképp meg kellett hagynom az eBay-es accountomat és aktívan tevékenykedni ott is. Hiába hát a biztos ProStores háttér ahol védik a vevők jogait (is), hiába a PayPal ahol a pénz visszahívtható, hiába az hogy meghirdettem azt is, hogy escrow.com-on keresztül is lehet fizetni, egyelőre inkább az eBay-en veszik meg DRÁGÁBBAN ugyanazt az árut. Azért vagyok biztos ebben, mert nem egy ember írt már vásárlás utána a ProStore-hoz tartozó e-mailemre. Még egy okos feature van a Prostores-ban mégpedig a FEATURED CATEGORY. Ez azt jelenti, hogy 5 terméket egyből ki lehet képpel rakni a honlapra, esetleg egy full leírással aminek én nem látom értemét, persze ez design kérdése.

    Apropó designok: ne várjünk csilivili profi külsőket (mégha annak is írják őket) nem hiába lehet + $300-ért egyedit csináltatni. Persze itt nem áll meg a tudomány, ezeket saját magunk is átszabhatjuk a legutolsó kódig... nahjó 95%-ban átszabható az egész oldal. Láttam már gyönyörűen kivitelezett ProStores site-okat, de én ne rendelkezem a kellő HTML (vagy xHTML, nem tudom) tudással, hogy profi kinézetű lapot dobjak össze, ráadásul féltem, hogy kiiktatok esetleg egy-egy funkciót, mert nem néztem át tüzetesebben a kódsort.

    Amin mindenféleképpen változtatok majd az az elérhetőség: nem korlátozom le magam email címre és telefonszámra hanem igyekszem megadni egy címet is, lehetőleg postafiókot. Mégiscsak jobban néz ki ha van mindenféle elérhetőség, mégha csak a telefonszámot is használják. A lényeg, hogy lássák, hogy van elérhetőség amin bárki ha akar el tud érni, bár én személy szerint soha nem szerettem amikor bepróbálkoznak nem angolul beszélő egyének is, így kiírom majd hogy csak angol szöveg. Esetleg egy erre megvásárolt mobilszámot beállítok üzenetrögzítőre és naponta leellenőrzöm a hívásokat.

    SiteMap-et meg mindenképp csináljunk és regisztráljuk be a google-ba és minden frissítéskor frissítsük azt, hisz FTP-n keresztül is lehet frissíteni a honlapunkat, adhatunk hozzá képeket, bár ezt könnyen az admin területről is simán megtehetjük.

    Merras ajánlásával még a FeedBurner.com felkeresését és hazsnálatát is javaslom, ugyanis rengeteg hazsnos dolgot találtam rajta, igaz ez főleg blogokra jó.

    Összefoglalva:
    bár jelenleg nem bonyolítottam le forgalmat egy hónap alatt ProStores-on keresztül mégis nagyon jó, hogy van egy állandó honlap ahol a későbbiekben megtalálnak minket. Egyelőre a látogatókat gyűjtöm (napi 20-30 egyedi) és ahogy elnézem legtöbben akit valóban érdekel rendelkezeik már eBay-es loginnal vagy csinál egyet és azt fogja használni. Egyedüli bajom hogy RSS (xml) tartalom nem generálódik automatikusan így ezt magunknak kell megcsinálni, míg eBay Stores esetében ez automatikusan generálódik, bár azt nem lehet addolni a google sitemap-be, viszont FeedBurner.com (thx to Merras) nagyon kajálja .



    Jövő héten bemutatom tapasztalataimat a Pay Per Click (PPC) szolgáltatókkal és ezek viszonyát az eBay-hez.


    Utoljára módosítva: Re-D által : 2007-07-08 21:21 Oka: kiegészítettem, javítgattam.

  10. #10
    Jedi Master Merras logója
    Csatlakozott
    07-05-01
    Hely
    Budapest, Hungary, Hungary
    Hozzászólás
    1.436
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Alapbeállítás re: eBay e-commerce tippek

    Nagyon jók ezek a leírások, szerintem még többször el fogom olvasni őket, mert érdemes rajtuk elmeditálni.

    Egy valamivel kötözködnék egy korábbi bejegyzésedben: a submitoljuk el a Googlebe a blogunkat címűt. Szerintem ne. Sokkal gyorsabb, ha egy, már meglévő és beindexelt és bejáratott oldalunkra berakjuk a linket - garantált, hogy pár napon belül be fogja indexelni a Google a siteot.

    Nincs olyan oldal ma már, amit ne tudnék 24 órán belül beindexeltetni a Google-el. Ennek két titka van, egyrészt, van egy PR5-ös oldalam, ami egy jó közepes eredmény, de tökéletes arra, hogy gyakran visszacsalogassa a Googlet. A másik, hogy van egy komplett blogszolgáltatásom - nem túl sok bloggal, igaz, de naponta elég sok bejegyzés tud születni benne. A rendszer pedig szépen megpingeli a különféle blogkeresőket (köztük a Google blogsearchöt is), amik azonnal értesülnek a friss postról, és kiküldenek egy robotot, hogy körbenézzen. A Google pedig járja a blogkeresőket is, gyűjti be onnét is a friss linkeket, tehát eljut hozzám is, és rajtam keresztül az új lapokra is.

    Azt nézd meg, hogy ennek a Bloggernek van-e ilyen pingelős szolgáltatása, és az milyen. Ha nincs, akkor sincs nagy gáz: az RSS csatornáját bevezeted a FeedBurner.comra, ott pedig van olyan beállítási lehetőség, hogy ők pingeljék meg a különféle keresőket.



Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •